تبلیغات
پول،کار و کسب درآمد - ایده هایی برای خود اشتغالی از دکتر عالی اصغر جهانگیری

پول،کار و کسب درآمد

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • ایده هایی برای خود اشتغالی از دکتر عالی اصغر جهانگیری

  ایده اشتغال
  مقاله ای که در پیش رو دارید شما را با روش هایی نو برای خود اشتغالی آشنا می کند.شاید پیش تر هیچ کدام از این روش ها برای شما آشنا نبوده است.پس شما را دعوت می کنیم که در ادامه مطلب حتما این ایده های خود اشتغالی را بخوانید.

  قصد داریم خوانندگان عزیز را با روش‌های قرن بیست و یکم در زمینه اشتغال آشنا کنیم. این برنامه برای هر ایرانی در هر سنی، با هر سوادی، در هر جایی، با هر امکانی، قابل دسترس نیست. متأسفانه دانشگاه‌های ما به دلیل کهنه بودن‌ آموزه‌های‌شان، مطالبی از زمینه کاربردی دانش نداشته‌اند و فقط تئوری به بچه ها آموخته شده است. امروز من به عنوان یک کارآفرین که دغدغه اشتغال جوان‌های کشور را دارم می‌خواهم با شما گفت‌وگو کنم و بگویم که چرا به این سرنوشت دچار شدیم. اگر به اختصار بخواهم توضیح بدهم، باید به این موارد اشاره کنم:
  1. درآمد نفتی
  2.  نقش کم‌رنگ دانشگاه ها
  3. آشنا نبودن جوانان کشور با مدیران اجرایی.
  4. وفور مدرک.
  5. کپی‌کاری (چون ایده‌ای نداشتیم از کارهای دیگران کپی کردیم و چون این کار به دلیل نرخ تورم، بهره بانک، نزول پول سودآور نیست و درآمدزایی مشکل شده است، کارهایی را کپی کردیم که معلوم بود زیان‌ده هستند.)
  برای این‌که به دنیای جدید راه پیدا کنیم باید بیاموزیم که چه روش‌هایی در دنیا اجرا شده و از این تجارب موفق الهام بگیریم و هم‌وطن‌های عزیزمان را با شیوه‌های جدید کار و تجارت و درآمد و اشتغال آشنا کنیم.
  در این سلسله نوشتارها قرار بر این شد که بر بستر کشاورزی، صنعت، بازرگانی، فرهنگ، خدمات و… ایده‌هایی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. لازمه پیشرفت هر جامعه‌ای، حتما خلاقیت و کارآفرینی است و امروز این نیاز معمولی نیست بلکه شرط بقای یک کشور است و اگر تا دیر نشده اینها را یاد نگیریم، باید با فقر و تنگنای مالی زندگی کنیم.
  اگر ما از امروز بیاموزیم که چه نیازی از بشر هنوز بی‌پاسخ مانده، یک مخترع خواهیم شد. کشف نیازهای بی‌پاسخ ما را به یک مخترع و کارآفرین تبدیل میکند. اگر بخواهیم به این چالش‌ها بپردازیم در وهله اول می‌بینیم با امکاناتی که در سرزمین ماست و دارایی‌های عینی ما محسوب می‌شوند آشنا نیستیم. ما هنوز نمی‌دانیم که چگونه انتهای همه رشته‌هایی که درس خوانده‌ایم به بازار و اقتصاد ختم می‌شود و این بخش از زنجیره مغفول مانده است. ما درسی را خوانده‌ایم اما نمی‌دانیم چگونه از این رشته می‌توان پول ساخت. چگونه می‌توان اقتصاد را رشد داد. ما در این سلسله مقالات می‌خواهیم آن حلقه مفقوده را پیدا کنیم و از تجربیات و دانشی که کسب کرده‌ایم استفاده کنیم و بخش اقتصادی آن را هم بیاموزیم.
  به عنوان مثال اگر بخواهیم درباره کشاورزی صحبت کنیم، کره زمین بدون دخالت بشر، در سال سی و سه هزار میلیارد دلار تولید می‌کند. منظورم آن‌هایی نیست که بشر در تولید آن دخالت دارد، منظورم مواردی بدون دخالت بشر است. ما اگر این توانمندی را بشناسیم، تردیدی نیست که می‌توانیم از این ثروت بیکران که هر سال تولید می‌شود بهره‌مند شویم. یک خانواده کُره‌ای را برای شما مثال می‌زنم که روی طناب رخت خانه‌شان، با آویختن کیسه‌های خرید و ریختن آب دریا در آن کیسه‌ها، جلبک اسپیرونا تولید می‌کنند و کیلویی صد دلار به سازمان‌های جهانی می‌فروشند. یعنی این خانواده ماهی پنج شش هزار دلار از طناب رخت خانه‌شان درآمد ایجاد میکنند. ما نمی‌دانیم که سازمان جهانی خوار و بار، اعلام کرده که هفتاد هزار فرصت کشاورزی وجود دارد ولی آن‌چه از کشاورزی در کشور ما باقی است، به دویست یا سیصد عنوان نمی‌رسد. یعنی شصت و نه هزار و هشتصد فرصت کشاورزی در کشور ما مغفول باقی مانده است. ما هنوز نیاموخته‌ایم که سرزمین ما هزاران گونه گیاه خودرو در طبیعت دارد، که خیلی از این‌ها ثروت‌های بسیار زیادی را برای ما تولید می‌کنند. به عنوان مثال: کتیرا کیلویی دویست و چهل هزار تومان است، گل گاوزبان کیلویی صد و هشتاد هزار تومان، بابونه کیلویی سی هزار تومان است و بی شمار از این گیاهان خودرو که خداوند به ما ارزانی داشته است. ما باید کارهایی را که تا امروز پول‌محور بوده است به دانش‌محور تبدیل کنیم؛ چون جوانان ما پول ندارند و ما باید به جای پول و سرمایه دانش را جایگزین کنیم تا هر کس در هر سطح از سرمایه وارد مرحله کارآفرینی شود. به طور مثال، گیاه استدیا چهارصد برابر از شکر شیرین‌تر است و شما اگر این گیاه را در منزل داشته باشید کیلویی پنجاه هزار تومان قیمت برگ آن است؛ ولی هنوز هم‌وطنان من با خون دل و رنج، گندم می¬کارند و کیلویی سیصد تومان می‌فروشند. پوست میوه‌هایی که شما دور می‌ریزید یک طعم¬دهنده¬ بسیار عالی برای محصولات غذایی مثل بستنی، نوشابه، کیک و شیرینی است؛ ولی ما از آن بی‌خبریم و از آن بهره نبرده‌ایم. ما هنوز یاد نگرفته‌ایم ضایعات میوه‌ای را در بازار تره‌بار، جمع‌آوری، شست‌وشو، برگه‌برگه و به خشکبار تبدیل و به بازار عرضه کنیم. این کار سرمایه‌ای نمی‌خواهد و فقط اراده و تصمیم شما را نیاز دارد. الان بشر موفق شده که با کار علمی درختان را بدون شاخه کند. یعنی ما که درختان را به فاصله 50 متر از هم می‌کاشتیم، حالا به فاصله 10 سانت 10 سانت می‌کاریم. یعنی اگر ما یک هکتار زمین کشاورزی می‌گرفتیم، جوانان ما با پنجاه متر زمین می‌توانند همان کار نسل گذشته را انجام بدهند. کشور ما با مشکل کم‌آبی روبرو است بنابراین باید با این روش‌ها ارزش افزوده را زیاد کنیم.
  بگذارید مثال دیگری بزنم. اگر ما بذرهای نایابی را که ایرانی‌ها ندیده‌اند بکاریم و بعد از چند ماه بذرگیری کنیم و مشابه¬ خارجی‌ها بسته¬بندی کنیم از هر مترمربع بین یک تا سه میلیون تومان می‌توانیم درآمد ایجاد کنیم. ما هنوز نمی‌دانیم کاکتوس‌های میوه‌دار یعنی چه. کاکتوس‌ها را می‌شناسیم اما کاکتوس‌هایی در جهان هست، که میوه‌های گران قیمت می‌دهد. ما هنوز بلوبری، رزبری، کرانبری را نمی‌شناسیم که در آمریکا صد و بیست سال سابقه دارد. ما هنوز نمی‌دانیم که با یک عدد گندم می‌توانیم ده هکتار را گندم بکاریم. ما هنوز نمی‌دانیم در شش ماه زمستان که گندم می‌کاریم تا در بهار شکوفه بزند می‌توانیم این کار را در فریزر خانه انجام دهیم و زمین‌مان را شش ماه آزاد کنیم. گندم پانزده روز در فریزر می‌ماند مثل اینکه شش ماه زمستان و پاییز را در زمین مانده است. ما برای روز مادر، گل‌های گوشت‌خوار را در یک پشت‌بام تولید کردیم و چند ده میلیون تومان فروختیم.
  در کشور ما که در صبح و ظهر و شام نود میلیون سفره باز می‌شود (یعنی خانواده‌ها به اضافه واحدهای تجاری، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و…)، اگر ما قادر باشیم چیزی روی این همه سفره بگذاریم و از هر یک میلیون سفره یک ریال به ما برسد، 347 میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت.
  در این یادداشت، که بحث ما درباره کشاورزی است می‌توانیم هزاران فرصت کشاورزی را با هر توانی یا هر امکانی در هر استانی به سرانجام برسانیم و درآمد جدید و جالبی را به دست بیاوریم که قابل مقایسه با شیوه‌های گذشته نباشد.
  از یازده اقلیمی که در جهان وجود دارد کشور ایران صاحب نه اقلیم است؛ امّا چرا ما میوه‌های جدید را روی سفره‌های‌مان نمی¬بینیم؟ چرا این همه فرصت‌هایی که در زمینه لوازم آرایشی از طبیعت می‌توان به دست آورد، در فرهنگ ایرانی وجود ندارد؟ ما پانزده کشور همسایه داریم که 2میلیارد از 6کشور جهان در آن ساکن هستند و همه¬ آن¬ها نیازمند همه چیز هستند. آیا به بازارهای گسترده پیرامون خودمان فکر کرده‌ایم؟ آیا هنوز به این نکته پرداخته‌ایم که تک‌تک شما خوانندگان خلاقیت می‌توانید چه میزانی از این نیازها را تأمین کنید و در زندگی و کارتان تحول عمده ایجاد کنید؟ آیا ما نمی‌توانیم فرآوری محصولاتی را که دیگران تولید می‌کنند انجام دهیم؟ یعنی اگر ما زمین، امکانات و آگاهی نداریم، می‌توانیم از محصولات دیگران در منزل خودمان کارگاهی ایجاد کنیم و با مجوز قانونی در آن¬جا مشغول به فرآوری محصولات شویم. به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهیم یک ماسک صورت تولید کنیم که صد در صد طبیعی و بسیار برای مصرف‌کنندگان مفید و پر جاذبه است. احتیاج به بیست متر اتاق داریم. می‌توانیم در سایت مشاغل خانگی ثبت‌نام کنیم:
  www.mosa.gor.ir
  و فرم ثبت‌نام را پر کنیم تا بیایند اتاق ما را ببینند و برای تولید محصولات غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و… مجوز بگیریم. این مجله متناسب با توان و امکانات و پول‌تان ایده‌هایی را در بستر کشاورزی به شما معرفی می‌کند که بتوانید اوقات فراغت خود و خانواده‌تان را به درآمد و تولید اشتغال برگزار کنید.
  ما در شهر‌های بزرگ کشور هزاران هکتار فضای سبز داریم. در تهران پانزده هزار هکتار فضای سبز داریم که همه ساله صدها میلیارد هزینه می‌کنیم. آیا نمی‌توانیم در این فضای سبز، گونه‌هایی را بکاریم که سی سال دوام دارد و هرچقدر از آن را که خواستیم قیچی ‌‌کنیم، روی ترازو بگذاریم و پول دریافت کنیم؟ پانزده هزار هکتار زمین مناسب با آب تصفیه شده و امکانات اقلیمی گوناگون هدر می‌رود. آیا شما هموطنان ما نمی‌توانید برای اولین بار در جهان این شیوه را دگرگون کنید؟ آیا می‌دانید که در بستر کشاورزی چه ضایعات ارزشمندی وجود دارد که ما اصلا از آن استفاده نکرده‌ایم؟
  سی و هشت میلیون درخت خرما در ایران است. اگر برگ‌های خشک شده درخت خرما را به پول تبدیل کنیم برای صنایع کاغذ، مقوا، MDF یا ساخت بلوک ساختمانی قابل استفاده است.
  آیا می‌دانید که پوشال برنج چه مواد اولیه‌ ارزشمندی برای ایجاد هزاران هزار شغل است؟ آیا می‌دانید اگر زمین‌مان را، بدون آن‌که فضایی اشغال کند لیف حمام بکاریم و آن را بسته‌بندی کنیم و به جای این لیف‌های ایتالیایی و اتریشی که به ایران می‌آورند و به دلار به ما می‌فروشند، بفروشیم چه سودی خواهیم برد؟ این کار با سرمایه‌ای اندک، مثلا با دویست- سیصد هزار تومان قابل انجام است. می‌توانیم با این مبلغ و رنگ‌ها و شکل‌های مختلف لیف حمام بکاریم و به بازار عرضه کنیم. آیا هیچ‌وقت نشسته‌ایم ببینیم در جای جای ایران چه پتانسیل‌هایی اطراف‌مان ریخته است که تا امروز از آن بی‌خبر بوده‌ایم؟

  به نقل از مجله موفقیت

  نظرات سایت

  این نظر توسط کاشت مو در تبریز در تاریخ جمعه 7 مهر 1396 03:24 ب.ظ ارسال شده است
  خیلی خوب بود ممنون

  این نظر توسط دکتر افشار جراح بینی در تاریخ چهارشنبه 5 مهر 1396 02:58 ق.ظ ارسال شده است
  ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید

  این نظر توسط How much can you grow from stretching? در تاریخ شنبه 1 مهر 1396 07:51 ب.ظ ارسال شده است
  Awesome website you have here but I was curious about if you knew of any community forums
  that cover the same topics discussed in this article? I'd really love to be a part of group where I can get feedback
  from other knowledgeable individuals that share the same
  interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Many thanks!

  این نظر توسط phone psychic reading در تاریخ شنبه 18 شهریور 1396 07:00 ب.ظ ارسال شده است
  با توجه به این نوشته، من صادقانه فکر می کنم این سایت نیاز به توجه بیشتری دارد. من احتمالا دوباره به خواندن از طریق بیشتر، با تشکر از اطلاعات!

  این نظر توسط cheap phone psychics در تاریخ شنبه 18 شهریور 1396 03:20 ب.ظ ارسال شده است
  با چه مزیتی می توانید ذکر کنید که کدام وبلاگ شما با شما کار می کند؟
  من قصد دارم وبلاگ شخصی خود را در آینده نزدیک بسازم، اما من دشوار هستم
  زمان انتخاب بین BlogEngine / Wordpress / B2evolution و
  دروپال من دلیلش این است که طرح شما به نظر می رسد متفاوت است و بیشتر وبلاگ ها و من به دنبال آن هستم
  برای چیزی کاملا منحصر به فرد است. پ.ن. متاسفم برای بودن در مورد موضوع اما من
  مجبور شد بپرسد

  این نظر توسط std clinics near me در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396 09:33 ب.ظ ارسال شده است
  مقاله بسیار پر انرژی، من آن را دوست داشتم. اراده
  قسمت 2 وجود دارد؟

  این نظر توسط std screening در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396 12:49 ق.ظ ارسال شده است
  اگر کسی بخواهد نظر کارشناسانه در مورد موضوع مورد نظر باشد
  از وبلاگ نویسی و سایت سازی و سپس من توصیه می کنم او را به پرداخت سریع بازدید از این وبلاگ، نگه داشتن کار خوب است.

  این نظر توسط alycegerveler.hatenablog.com در تاریخ جمعه 20 مرداد 1396 11:11 ق.ظ ارسال شده است
  I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as
  nobody else know such detailed about my trouble. You are incredible!
  Thanks!

  این نظر توسط How do I stretch my Achilles tendon? در تاریخ سه شنبه 17 مرداد 1396 03:19 ق.ظ ارسال شده است
  Hello, just wanted to tell you, I enjoyed this article. It was inspiring.
  Keep on posting!

  این نظر توسط chaturbatetokenshack.online در تاریخ دوشنبه 16 مرداد 1396 09:58 ب.ظ ارسال شده است
  Wow, this piece of writing is pleasant, my younger
  sister is analyzing these things, therefore I am going to
  tell her.

  این نظر توسط Dong در تاریخ دوشنبه 16 مرداد 1396 04:38 ب.ظ ارسال شده است
  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from
  somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your design. Many thanks

  این نظر توسط How can I increase my height after 18? در تاریخ سه شنبه 10 مرداد 1396 09:05 ق.ظ ارسال شده است
  When some one searches for his vital thing, thus he/she desires to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

  این نظر توسط Can you grow taller with exercise? در تاریخ دوشنبه 9 مرداد 1396 08:48 ب.ظ ارسال شده است
  Hello there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out
  and tell you I genuinely enjoy reading your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums
  that cover the same topics? Appreciate it!

  این نظر توسط Foot Issues در تاریخ یکشنبه 8 مرداد 1396 05:22 ق.ظ ارسال شده است
  This piece of writing is truly a good one it assists new internet users, who are wishing for blogging.

  این نظر توسط How do you get a growth spurt? در تاریخ یکشنبه 8 مرداد 1396 03:54 ق.ظ ارسال شده است
  I do not even know how I ended up here, but
  I thought this post was good. I do not know who you are but certainly you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!

  این نظر توسط How do I stretch my Achilles tendon? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 10:58 ب.ظ ارسال شده است
  You really make it seem so easy with your presentation but I find
  this matter to be actually something which I think I would never understand.
  It seems too complicated and very broad for me. I am looking
  forward for your next post, I'll try to get the hang of it!

  این نظر توسط Foot Issues در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 10:44 ب.ظ ارسال شده است
  Hi! I understand this is kind of off-topic but I had to ask.
  Does operating a well-established website like yours take a massive amount work?
  I am completely new to operating a blog however I do write in my
  diary daily. I'd like to start a blog so I can easily share my personal experience and views online.
  Please let me know if you have any recommendations or tips for new aspiring blog owners.
  Thankyou!

  این نظر توسط What do you do when your Achilles tendon hurts? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 10:14 ب.ظ ارسال شده است
  I do trust all of the concepts you have presented on your post.

  They're really convincing and will definitely work. Still, the posts are very
  quick for beginners. May just you please lengthen them a bit from
  subsequent time? Thanks for the post.

  این نظر توسط How do you stretch your Achilles? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 05:57 ب.ظ ارسال شده است
  This page certainly has all of the information I wanted concerning this subject and didn't know
  who to ask.

  این نظر توسط What do eccentric heel drops do? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 02:18 ب.ظ ارسال شده است
  Appreciate the recommendation. Let me try it
  out.

  این نظر توسط What do you do for a strained Achilles tendon? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 11:22 ق.ظ ارسال شده است
  Simply wish to say your article is as astounding. The clearness in your post is just
  great and i can assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your feed
  to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

  این نظر توسط Foot Complaints در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 10:31 ق.ظ ارسال شده است
  Right away I am ready to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read further news.

  این نظر توسط How can you get taller in a week? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 08:51 ق.ظ ارسال شده است
  I was more than happy to discover this site. I wanted to thank you for your time for this
  particularly fantastic read!! I definitely loved every little bit of it and I have
  you saved to fav to look at new things on your web site.

  این نظر توسط What do you do for a strained Achilles tendon? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 08:50 ق.ظ ارسال شده است
  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the message home a
  little bit, but instead of that, this is fantastic blog.
  A great read. I will certainly be back.

  این نظر توسط How much does it cost for leg lengthening? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 08:32 ق.ظ ارسال شده است
  Hello There. I found your blog the use of msn. This is a really well written article.

  I will make sure to bookmark it and come back to read extra of your helpful
  info. Thanks for the post. I'll definitely comeback.

  این نظر توسط Can you grow taller with exercise? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 07:35 ق.ظ ارسال شده است
  Thank you, I've just been looking for information about this topic for a long time and yours is the
  best I've found out till now. However, what in regards to
  the bottom line? Are you certain in regards to the supply?

  این نظر توسط What is a heel lift? در تاریخ شنبه 7 مرداد 1396 07:07 ق.ظ ارسال شده است
  What's up, after reading this amazing paragraph i am as well cheerful to share my experience here
  with colleagues.

  این نظر توسط BHW در تاریخ چهارشنبه 30 فروردین 1396 03:30 ب.ظ ارسال شده است
  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative.
  I am gonna watch out for brussels. I'll be grateful if you
  continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

  این نظر توسط manicure در تاریخ سه شنبه 15 فروردین 1396 06:31 ب.ظ ارسال شده است
  Howdy! I realize this is kind of off-topic however I had to ask.
  Does managing a well-established website such as yours require a lot of work?
  I'm brand new to writing a blog but I do write in my diary on a daily basis.
  I'd like to start a blog so I can easily share my experience and feelings online.
  Please let me know if you have any kind of recommendations or tips for new aspiring blog owners.
  Appreciate it!

  این نظر توسط manicure در تاریخ سه شنبه 15 فروردین 1396 06:28 ب.ظ ارسال شده است
  What i do not understood is in truth how you are now not really much more neatly-favored than you may be
  right now. You're so intelligent. You understand therefore considerably in relation to this topic,
  produced me for my part believe it from so many various angles.

  Its like men and women are not involved unless it's something to
  do with Woman gaga! Your individual stuffs great.
  At all times take care of it up!

   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نمایش نظرات 1 تا 30
  تبلیغات
   X بستن تبلیغات
  درباره وبلاگ

  به یاری خدا این وبلاگ با ارائه ایده ها و شیوه هایی نو و مناسب شما را در رسیدن به قله های موفقیت یاری خواهد داد.
  با ما باشید ...

  مدیر وبلاگ : هادی
  جستجو
  امکانات جانبی
  عنوان آگهی شما

  توضیحات آگهی در حدود 2 خط. ماهینه فقط 10 هزار تومان

  به پول،کار و کسب درآمد امتیاز دهید