پول،کار و کسب درآمد

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • ایده هایی برای خود اشتغالی از دکتر عالی اصغر جهانگیری

  ایده اشتغال
  مقاله ای که در پیش رو دارید شما را با روش هایی نو برای خود اشتغالی آشنا می کند.شاید پیش تر هیچ کدام از این روش ها برای شما آشنا نبوده است.پس شما را دعوت می کنیم که در ادامه مطلب حتما این ایده های خود اشتغالی را بخوانید.

  قصد داریم خوانندگان عزیز را با روش‌های قرن بیست و یکم در زمینه اشتغال آشنا کنیم. این برنامه برای هر ایرانی در هر سنی، با هر سوادی، در هر جایی، با هر امکانی، قابل دسترس نیست. متأسفانه دانشگاه‌های ما به دلیل کهنه بودن‌ آموزه‌های‌شان، مطالبی از زمینه کاربردی دانش نداشته‌اند و فقط تئوری به بچه ها آموخته شده است. امروز من به عنوان یک کارآفرین که دغدغه اشتغال جوان‌های کشور را دارم می‌خواهم با شما گفت‌وگو کنم و بگویم که چرا به این سرنوشت دچار شدیم. اگر به اختصار بخواهم توضیح بدهم، باید به این موارد اشاره کنم:
  1. درآمد نفتی
  2.  نقش کم‌رنگ دانشگاه ها
  3. آشنا نبودن جوانان کشور با مدیران اجرایی.
  4. وفور مدرک.
  5. کپی‌کاری (چون ایده‌ای نداشتیم از کارهای دیگران کپی کردیم و چون این کار به دلیل نرخ تورم، بهره بانک، نزول پول سودآور نیست و درآمدزایی مشکل شده است، کارهایی را کپی کردیم که معلوم بود زیان‌ده هستند.)
  برای این‌که به دنیای جدید راه پیدا کنیم باید بیاموزیم که چه روش‌هایی در دنیا اجرا شده و از این تجارب موفق الهام بگیریم و هم‌وطن‌های عزیزمان را با شیوه‌های جدید کار و تجارت و درآمد و اشتغال آشنا کنیم.
  در این سلسله نوشتارها قرار بر این شد که بر بستر کشاورزی، صنعت، بازرگانی، فرهنگ، خدمات و… ایده‌هایی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. لازمه پیشرفت هر جامعه‌ای، حتما خلاقیت و کارآفرینی است و امروز این نیاز معمولی نیست بلکه شرط بقای یک کشور است و اگر تا دیر نشده اینها را یاد نگیریم، باید با فقر و تنگنای مالی زندگی کنیم.
  اگر ما از امروز بیاموزیم که چه نیازی از بشر هنوز بی‌پاسخ مانده، یک مخترع خواهیم شد. کشف نیازهای بی‌پاسخ ما را به یک مخترع و کارآفرین تبدیل میکند. اگر بخواهیم به این چالش‌ها بپردازیم در وهله اول می‌بینیم با امکاناتی که در سرزمین ماست و دارایی‌های عینی ما محسوب می‌شوند آشنا نیستیم. ما هنوز نمی‌دانیم که چگونه انتهای همه رشته‌هایی که درس خوانده‌ایم به بازار و اقتصاد ختم می‌شود و این بخش از زنجیره مغفول مانده است. ما درسی را خوانده‌ایم اما نمی‌دانیم چگونه از این رشته می‌توان پول ساخت. چگونه می‌توان اقتصاد را رشد داد. ما در این سلسله مقالات می‌خواهیم آن حلقه مفقوده را پیدا کنیم و از تجربیات و دانشی که کسب کرده‌ایم استفاده کنیم و بخش اقتصادی آن را هم بیاموزیم.
  به عنوان مثال اگر بخواهیم درباره کشاورزی صحبت کنیم، کره زمین بدون دخالت بشر، در سال سی و سه هزار میلیارد دلار تولید می‌کند. منظورم آن‌هایی نیست که بشر در تولید آن دخالت دارد، منظورم مواردی بدون دخالت بشر است. ما اگر این توانمندی را بشناسیم، تردیدی نیست که می‌توانیم از این ثروت بیکران که هر سال تولید می‌شود بهره‌مند شویم. یک خانواده کُره‌ای را برای شما مثال می‌زنم که روی طناب رخت خانه‌شان، با آویختن کیسه‌های خرید و ریختن آب دریا در آن کیسه‌ها، جلبک اسپیرونا تولید می‌کنند و کیلویی صد دلار به سازمان‌های جهانی می‌فروشند. یعنی این خانواده ماهی پنج شش هزار دلار از طناب رخت خانه‌شان درآمد ایجاد میکنند. ما نمی‌دانیم که سازمان جهانی خوار و بار، اعلام کرده که هفتاد هزار فرصت کشاورزی وجود دارد ولی آن‌چه از کشاورزی در کشور ما باقی است، به دویست یا سیصد عنوان نمی‌رسد. یعنی شصت و نه هزار و هشتصد فرصت کشاورزی در کشور ما مغفول باقی مانده است. ما هنوز نیاموخته‌ایم که سرزمین ما هزاران گونه گیاه خودرو در طبیعت دارد، که خیلی از این‌ها ثروت‌های بسیار زیادی را برای ما تولید می‌کنند. به عنوان مثال: کتیرا کیلویی دویست و چهل هزار تومان است، گل گاوزبان کیلویی صد و هشتاد هزار تومان، بابونه کیلویی سی هزار تومان است و بی شمار از این گیاهان خودرو که خداوند به ما ارزانی داشته است. ما باید کارهایی را که تا امروز پول‌محور بوده است به دانش‌محور تبدیل کنیم؛ چون جوانان ما پول ندارند و ما باید به جای پول و سرمایه دانش را جایگزین کنیم تا هر کس در هر سطح از سرمایه وارد مرحله کارآفرینی شود. به طور مثال، گیاه استدیا چهارصد برابر از شکر شیرین‌تر است و شما اگر این گیاه را در منزل داشته باشید کیلویی پنجاه هزار تومان قیمت برگ آن است؛ ولی هنوز هم‌وطنان من با خون دل و رنج، گندم می¬کارند و کیلویی سیصد تومان می‌فروشند. پوست میوه‌هایی که شما دور می‌ریزید یک طعم¬دهنده¬ بسیار عالی برای محصولات غذایی مثل بستنی، نوشابه، کیک و شیرینی است؛ ولی ما از آن بی‌خبریم و از آن بهره نبرده‌ایم. ما هنوز یاد نگرفته‌ایم ضایعات میوه‌ای را در بازار تره‌بار، جمع‌آوری، شست‌وشو، برگه‌برگه و به خشکبار تبدیل و به بازار عرضه کنیم. این کار سرمایه‌ای نمی‌خواهد و فقط اراده و تصمیم شما را نیاز دارد. الان بشر موفق شده که با کار علمی درختان را بدون شاخه کند. یعنی ما که درختان را به فاصله 50 متر از هم می‌کاشتیم، حالا به فاصله 10 سانت 10 سانت می‌کاریم. یعنی اگر ما یک هکتار زمین کشاورزی می‌گرفتیم، جوانان ما با پنجاه متر زمین می‌توانند همان کار نسل گذشته را انجام بدهند. کشور ما با مشکل کم‌آبی روبرو است بنابراین باید با این روش‌ها ارزش افزوده را زیاد کنیم.
  بگذارید مثال دیگری بزنم. اگر ما بذرهای نایابی را که ایرانی‌ها ندیده‌اند بکاریم و بعد از چند ماه بذرگیری کنیم و مشابه¬ خارجی‌ها بسته¬بندی کنیم از هر مترمربع بین یک تا سه میلیون تومان می‌توانیم درآمد ایجاد کنیم. ما هنوز نمی‌دانیم کاکتوس‌های میوه‌دار یعنی چه. کاکتوس‌ها را می‌شناسیم اما کاکتوس‌هایی در جهان هست، که میوه‌های گران قیمت می‌دهد. ما هنوز بلوبری، رزبری، کرانبری را نمی‌شناسیم که در آمریکا صد و بیست سال سابقه دارد. ما هنوز نمی‌دانیم که با یک عدد گندم می‌توانیم ده هکتار را گندم بکاریم. ما هنوز نمی‌دانیم در شش ماه زمستان که گندم می‌کاریم تا در بهار شکوفه بزند می‌توانیم این کار را در فریزر خانه انجام دهیم و زمین‌مان را شش ماه آزاد کنیم. گندم پانزده روز در فریزر می‌ماند مثل اینکه شش ماه زمستان و پاییز را در زمین مانده است. ما برای روز مادر، گل‌های گوشت‌خوار را در یک پشت‌بام تولید کردیم و چند ده میلیون تومان فروختیم.
  در کشور ما که در صبح و ظهر و شام نود میلیون سفره باز می‌شود (یعنی خانواده‌ها به اضافه واحدهای تجاری، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و…)، اگر ما قادر باشیم چیزی روی این همه سفره بگذاریم و از هر یک میلیون سفره یک ریال به ما برسد، 347 میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت.
  در این یادداشت، که بحث ما درباره کشاورزی است می‌توانیم هزاران فرصت کشاورزی را با هر توانی یا هر امکانی در هر استانی به سرانجام برسانیم و درآمد جدید و جالبی را به دست بیاوریم که قابل مقایسه با شیوه‌های گذشته نباشد.
  از یازده اقلیمی که در جهان وجود دارد کشور ایران صاحب نه اقلیم است؛ امّا چرا ما میوه‌های جدید را روی سفره‌های‌مان نمی¬بینیم؟ چرا این همه فرصت‌هایی که در زمینه لوازم آرایشی از طبیعت می‌توان به دست آورد، در فرهنگ ایرانی وجود ندارد؟ ما پانزده کشور همسایه داریم که 2میلیارد از 6کشور جهان در آن ساکن هستند و همه¬ آن¬ها نیازمند همه چیز هستند. آیا به بازارهای گسترده پیرامون خودمان فکر کرده‌ایم؟ آیا هنوز به این نکته پرداخته‌ایم که تک‌تک شما خوانندگان خلاقیت می‌توانید چه میزانی از این نیازها را تأمین کنید و در زندگی و کارتان تحول عمده ایجاد کنید؟ آیا ما نمی‌توانیم فرآوری محصولاتی را که دیگران تولید می‌کنند انجام دهیم؟ یعنی اگر ما زمین، امکانات و آگاهی نداریم، می‌توانیم از محصولات دیگران در منزل خودمان کارگاهی ایجاد کنیم و با مجوز قانونی در آن¬جا مشغول به فرآوری محصولات شویم. به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهیم یک ماسک صورت تولید کنیم که صد در صد طبیعی و بسیار برای مصرف‌کنندگان مفید و پر جاذبه است. احتیاج به بیست متر اتاق داریم. می‌توانیم در سایت مشاغل خانگی ثبت‌نام کنیم:
  www.mosa.gor.ir
  و فرم ثبت‌نام را پر کنیم تا بیایند اتاق ما را ببینند و برای تولید محصولات غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و… مجوز بگیریم. این مجله متناسب با توان و امکانات و پول‌تان ایده‌هایی را در بستر کشاورزی به شما معرفی می‌کند که بتوانید اوقات فراغت خود و خانواده‌تان را به درآمد و تولید اشتغال برگزار کنید.
  ما در شهر‌های بزرگ کشور هزاران هکتار فضای سبز داریم. در تهران پانزده هزار هکتار فضای سبز داریم که همه ساله صدها میلیارد هزینه می‌کنیم. آیا نمی‌توانیم در این فضای سبز، گونه‌هایی را بکاریم که سی سال دوام دارد و هرچقدر از آن را که خواستیم قیچی ‌‌کنیم، روی ترازو بگذاریم و پول دریافت کنیم؟ پانزده هزار هکتار زمین مناسب با آب تصفیه شده و امکانات اقلیمی گوناگون هدر می‌رود. آیا شما هموطنان ما نمی‌توانید برای اولین بار در جهان این شیوه را دگرگون کنید؟ آیا می‌دانید که در بستر کشاورزی چه ضایعات ارزشمندی وجود دارد که ما اصلا از آن استفاده نکرده‌ایم؟
  سی و هشت میلیون درخت خرما در ایران است. اگر برگ‌های خشک شده درخت خرما را به پول تبدیل کنیم برای صنایع کاغذ، مقوا، MDF یا ساخت بلوک ساختمانی قابل استفاده است.
  آیا می‌دانید که پوشال برنج چه مواد اولیه‌ ارزشمندی برای ایجاد هزاران هزار شغل است؟ آیا می‌دانید اگر زمین‌مان را، بدون آن‌که فضایی اشغال کند لیف حمام بکاریم و آن را بسته‌بندی کنیم و به جای این لیف‌های ایتالیایی و اتریشی که به ایران می‌آورند و به دلار به ما می‌فروشند، بفروشیم چه سودی خواهیم برد؟ این کار با سرمایه‌ای اندک، مثلا با دویست- سیصد هزار تومان قابل انجام است. می‌توانیم با این مبلغ و رنگ‌ها و شکل‌های مختلف لیف حمام بکاریم و به بازار عرضه کنیم. آیا هیچ‌وقت نشسته‌ایم ببینیم در جای جای ایران چه پتانسیل‌هایی اطراف‌مان ریخته است که تا امروز از آن بی‌خبر بوده‌ایم؟

  به نقل از مجله موفقیت

  نظرات سایت

  این نظر توسط cialis from canada در تاریخ پنجشنبه 8 فروردین 1398 03:34 ب.ظ ارسال شده است
  Amazing things here. I am very satisfied to look your article.

  Thank you so much and I'm looking ahead to touch you. Will you kindly drop
  me a mail?

  این نظر توسط secret society hidden mystery cheats در تاریخ چهارشنبه 9 اسفند 1396 11:35 ق.ظ ارسال شده است
  این واقعا توجه است، شما یک وبلاگ نویس بیش از حد حرفه ای است.

  من به فید شما پیوسته و در آینده به دنبالش هستم
  شکار برای بیشتر از پست عالی خود را. علاوه بر این،
  من وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشته ام

  این نظر توسط habbo hack در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1396 07:07 ب.ظ ارسال شده است
  من قدردانی میکنم، در نتیجه من دقیقا همان چیزی را یافتم که به نظر می رسید
  برای. شما شکار چهار روزه خود را به پایان رسانده اید! خدا برکت دهد
  مرد. روز خوبی داشته باشید. خدا حافظ

  این نظر توسط blitz brigade hack در تاریخ جمعه 4 اسفند 1396 08:05 ب.ظ ارسال شده است
  با تشکر برای به اشتراک گذاشتن چنین ایده دلپذیر، مقاله خوب است،
  به همین دلیل من آن را به طور کامل خوانده ام

  این نظر توسط chaturbate currency hack در تاریخ دوشنبه 16 بهمن 1396 11:58 ب.ظ ارسال شده است
  What's up, I log on to your new stuff regularly.

  Your story-telling style is awesome, keep up the good work!

  این نظر توسط سوالات آزمون آیین نامه در تاریخ سه شنبه 10 بهمن 1396 09:43 ب.ظ ارسال شده است
  خیلی عالی و ممنون

  این نظر توسط zombie anarchy cheats در تاریخ چهارشنبه 27 دی 1396 10:28 ب.ظ ارسال شده است
  من واقعا خوشحال هستم که این پست های وبلاگ را که از آن تشکیل شده است، بخوانم
  مقدار زیادی از حقایق مفید، به خاطر ارائه این اطلاعات.

  این نظر توسط Free Nintendo در تاریخ شنبه 25 آذر 1396 10:03 ب.ظ ارسال شده است
  این سخت است که افراد متخصص در مورد این موضوع بگویند
  موضوع، با این حال، شما به نظر می رسد مثل شما می دانید که شما در مورد صحبت می کنید!
  با تشکر

  این نظر توسط cam4 tokens hack working undetectable.rar در تاریخ سه شنبه 21 آذر 1396 06:57 ب.ظ ارسال شده است
  من کنجکاو هستم تا ببینم سیستم وبلاگ شما چه اتفاقی می افتد؟

  من با مسائل امنیتی کوچک خود را با آخرین وب سایت من دارم
  و من می خواهم چیزی امن تر پیدا کنم. آیا تو
  هر گونه توصیه ای دارید؟

  این نظر توسط Sherryl در تاریخ جمعه 17 آذر 1396 07:26 ب.ظ ارسال شده است
  It is actually a great and useful piece of info. I'm happy
  that you shared this helpful information with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

  این نظر توسط Magdalena در تاریخ جمعه 17 آذر 1396 09:10 ق.ظ ارسال شده است
  What a data of un-ambiguity and preserveness of precious know-how on the topic of unpredicted
  feelings.

  این نظر توسط Felicia در تاریخ جمعه 17 آذر 1396 07:11 ق.ظ ارسال شده است
  Fantastic goods from you, man. I've understand your stuff prior to and you are just
  too excellent. I really like what you have received
  right here, really like what you are stating and the way in which in which you
  assert it. You are making it entertaining and
  you still care for to stay it smart. I cant wait to read much more
  from you. That is really a wonderful web site.

  این نظر توسط Maybelle در تاریخ جمعه 17 آذر 1396 06:47 ق.ظ ارسال شده است
  If some one desires expert view on the topic of blogging then i advise him/her to visit this web site,
  Keep up the pleasant job.

  این نظر توسط Kris در تاریخ جمعه 17 آذر 1396 03:16 ق.ظ ارسال شده است
  I like the valuable info you provide in your articles.
  I'll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I am quite sure I'll learn many new stuff right here! Good luck
  for the next!

  این نظر توسط imvu credit generator در تاریخ چهارشنبه 15 آذر 1396 08:26 ب.ظ ارسال شده است
  سایت بسیار خوبی است که در اینجا وجود دارد.. این روزها برای پیدا کردن نوشتن کیفیت بسیار مناسب است.
  من واقعا از افرادی مثل شما قدردانی میکنم مراقب باش!!

  این نظر توسط std testing price در تاریخ پنجشنبه 18 آبان 1396 06:19 ب.ظ ارسال شده است
  مقاله بزرگ، دقیقا همان چیزی است که من می خواستم پیدا کنم.

  این نظر توسط ask a psychic question در تاریخ شنبه 13 آبان 1396 07:39 ب.ظ ارسال شده است
  ما با یک صفحه وب متفاوت در این جا سر و کار داشتیم و فکر میکردیم
  ممکن است همه چیز را چک کنید. من دوست دارم آنچه را که می بینم اکنون دنبال کنم.
  منتظر ماندگاری روی صفحه وب خود باشید.

  این نظر توسط best medicare supplement plans در تاریخ شنبه 13 آبان 1396 07:00 ب.ظ ارسال شده است
  داستان باورنکردنی وجود دارد. پس چه اتفاقی افتاد؟
  مراقب باش!

  این نظر توسط کاشت مو در تبریز در تاریخ جمعه 7 مهر 1396 03:24 ب.ظ ارسال شده است
  خیلی خوب بود ممنون

  این نظر توسط دکتر افشار جراح بینی در تاریخ چهارشنبه 5 مهر 1396 02:58 ق.ظ ارسال شده است
  ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید

  این نظر توسط How much can you grow from stretching? در تاریخ شنبه 1 مهر 1396 07:51 ب.ظ ارسال شده است
  Awesome website you have here but I was curious about if you knew of any community forums
  that cover the same topics discussed in this article? I'd really love to be a part of group where I can get feedback
  from other knowledgeable individuals that share the same
  interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Many thanks!

  این نظر توسط phone psychic reading در تاریخ شنبه 18 شهریور 1396 08:00 ب.ظ ارسال شده است
  با توجه به این نوشته، من صادقانه فکر می کنم این سایت نیاز به توجه بیشتری دارد. من احتمالا دوباره به خواندن از طریق بیشتر، با تشکر از اطلاعات!

  این نظر توسط cheap phone psychics در تاریخ شنبه 18 شهریور 1396 04:20 ب.ظ ارسال شده است
  با چه مزیتی می توانید ذکر کنید که کدام وبلاگ شما با شما کار می کند؟
  من قصد دارم وبلاگ شخصی خود را در آینده نزدیک بسازم، اما من دشوار هستم
  زمان انتخاب بین BlogEngine / Wordpress / B2evolution و
  دروپال من دلیلش این است که طرح شما به نظر می رسد متفاوت است و بیشتر وبلاگ ها و من به دنبال آن هستم
  برای چیزی کاملا منحصر به فرد است. پ.ن. متاسفم برای بودن در مورد موضوع اما من
  مجبور شد بپرسد

  این نظر توسط std clinics near me در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396 10:33 ب.ظ ارسال شده است
  مقاله بسیار پر انرژی، من آن را دوست داشتم. اراده
  قسمت 2 وجود دارد؟

  این نظر توسط std screening در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396 01:49 ق.ظ ارسال شده است
  اگر کسی بخواهد نظر کارشناسانه در مورد موضوع مورد نظر باشد
  از وبلاگ نویسی و سایت سازی و سپس من توصیه می کنم او را به پرداخت سریع بازدید از این وبلاگ، نگه داشتن کار خوب است.

  این نظر توسط alycegerveler.hatenablog.com در تاریخ جمعه 20 مرداد 1396 12:11 ب.ظ ارسال شده است
  I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as
  nobody else know such detailed about my trouble. You are incredible!
  Thanks!

  این نظر توسط How do I stretch my Achilles tendon? در تاریخ سه شنبه 17 مرداد 1396 04:19 ق.ظ ارسال شده است
  Hello, just wanted to tell you, I enjoyed this article. It was inspiring.
  Keep on posting!

  این نظر توسط chaturbatetokenshack.online در تاریخ دوشنبه 16 مرداد 1396 10:58 ب.ظ ارسال شده است
  Wow, this piece of writing is pleasant, my younger
  sister is analyzing these things, therefore I am going to
  tell her.

  این نظر توسط Dong در تاریخ دوشنبه 16 مرداد 1396 05:38 ب.ظ ارسال شده است
  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from
  somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your design. Many thanks

  این نظر توسط How can I increase my height after 18? در تاریخ سه شنبه 10 مرداد 1396 10:05 ق.ظ ارسال شده است
  When some one searches for his vital thing, thus he/she desires to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نمایش نظرات 1 تا 30
  تبلیغات
   X بستن تبلیغات
  درباره وبلاگ

  به یاری خدا این وبلاگ با ارائه ایده ها و شیوه هایی نو و مناسب شما را در رسیدن به قله های موفقیت یاری خواهد داد.
  با ما باشید ...

  مدیر وبلاگ : هادی
  جستجو
  امکانات جانبی
  عنوان آگهی شما

  توضیحات آگهی در حدود 2 خط. ماهینه فقط 10 هزار تومان

  به پول،کار و کسب درآمد امتیاز دهید

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic